Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa | Archidiecezja Poznańska

Chór

Chór Parafii Farnej w Poznaniu powstał 28 lutego 1995 roku i działa przy Farze Poznańskiej - Bazylice Kolegiackiej. Opiekunem chóru jest ks. Kan. Mateusz Misiak, Proboszcz Parafii Farnej. Założycielem chóru i pierwszym dyrygentem był Maciej Grosz, mieszkaniec Parafii Farnej. Od września 2000 r. dyrygentem chóru został Paweł Łuczak – absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, który kierował zespołem przez 16 lat. W listopadzie 2016 r. pałeczkę dyrygenta przejęła Marta Nowak, również absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu kierunku Dyrygentura Chóralna.

Chór Parafii Farnej to grupa entuzjastów, amatorów śpiewu utworów sakralnych. W czasie swojej działalności Chór Parafii Farnej - oprócz śpiewania na Mszach Świętych odprawianych w Farze, dał kilkadziesiąt koncertów pieśni religijnych w kościołach, szpitalach i domach opieki społecznej na terenie Poznania i Wielkopolski. Zespół jest również zapraszany poza granice naszego regionu, a nawet poza granice Polski. W 2008 r. Chór Parafii Farnej wystąpił z koncertami na Litwie, 2010 na Ukrainie a w 2018 na Białorusi. Chór z powodzeniem uczestniczy w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach zdobywając liczne nagrody.
W grudniu 2009 roku dokonał pierwszego profesjonalnego nagrania – „Najpiękniejsze kolędy”.

Próby chóru odbywają we wtorki, w godzinach 18:00 – 20:00 w salce nad zakrystią.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania w naszym chórze!

Przyjdź, posłuchaj, spróbuj!

Chór na Facebook'u

Napisz swoją informację

Jeśli to będzie pytanie, postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak to możliwe.
Intencje mszalne proszę umawiać telefonicznie lub osobiście w biurze parafialnym.

Free Joomla templates by Ltheme