Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa | Archidiecezja Poznańska

Chór Parafii Farnej powstał 28 lutego 1995 roku. Założycielem i pierwszym dyrygentem był  Maciej Grosz, mieszkaniec Parafii Farnej. Od 2000 roku dyrygentem chóru jest Paweł Łuczak – absolwent Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej oraz Wydziału Wokalnego na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Obecnie również wykładowca tej uczelni.

Chór jest amatorski, liczy 20 członków, są to osoby w różnym wieku i różnych zawodów. Opiekunem chóru jest ks. proboszcz Mateusz Misiak. Chór Parafii Farnej – oprócz śpiewania na Mszach świętych odprawianych w Farze – dał kilkadziesiąt koncertów pieśni religijnych w kościołach, szpitalach i domach opieki społecznej na terenie Poznania i Wielkopolski. Zespół jest również zapraszany poza granice naszego regionu, a nawet poza granice Polski. W latach 2008 i 2010 wystąpił z koncertami na Litwie i Ukrainie. Chór z powodzeniem uczestniczy w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach zdobywając liczne nagrody. W grudniu 2009 roku dokonał pierwszego profesjonalnego nagrania – „Najpiękniejsze kolędy”.

Próby chóru odbywają we wtorki, w godzinach 18:00 – 20:00 w salce nad zakrystią.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania w naszym chórze!
Przyjdź, posłuchaj, spróbuj!

Szczegółowe informacje:

Marta Nowak /dyrygent/, tel. 697 932 079, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Regina Mikulinska /prezes/, tel. 510 435 991, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

e-mail chóru: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
strona internetowa: www.chorfarnypoznan.pl
Chór na Facebook'u

Chór Parafii Farnej ogłasza nabór!

Wszystkich zainteresowanych - pasjonatów, entuzjastów, ciekawskich i odkrywców zapraszamy na przesłuchania! Szczegółowe informacje znajdują się na poniższym plakacie oraz w menu Chór.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., dyrygent chóru

Chór Parafii Farnej w Poznaniu serdecznie zaprasza na obchody jubileuszu 20-lecia powstania zespołu.
Gościem specjalnym bedzie  Chór Parafialny "HARFA" z Piechowic k/Jeleniej Góry.
 

Program:

  • 23.maja 2015 r. /sobota/ godz. 16 Koncert jubileuszowy w sali Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu, ul. Lubrańskiego 1
  • 24 maja 2015 r. /niedziela/ godz. 12,30 Msza św. w intencji Chóru Parafii Farnej w Farze Poznańskiej - Bazylice Kolegiackiej
  • 24 maja 2015 r.  godz. 13,30 /po mszy św./ Koncert Pieśni Maryjnych w wyk. Chóru Parafialnego "HARFA" i Chóru Parafii Farnej.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z koncertu Chóru Parafii Farnej. Polecamy też do odwiedzenia profil chóru na facebooku.

{phocagallery view=categories|categoryid=3}{nomultithumb}

Remont generalny

Remont generalny Fary Poznańskiej współfinansowany przez Unię Europejską (75%) z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz z dotacji Władz Miasta Poznania (13%)

ue zporr poznan
© 2020 Fara Poznańska

Free Joomla templates by L.THEME