Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa | Archidiecezja Poznańska

Niedziela Chrztu Pańskiego 11.1.2026r.

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także, gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Ks. Piotr Ostański zaprasza na „Warsztaty biblijne” we wtorek po wieczornej Mszy św. Temat spotkania: „Trzej królowie według Biblii. Ilu ich było? Kim byli?”.

3. W sobotę, 17 stycznia, przypada rocznica śmierci Sługi Bożego ojca Ignacego Posadzego, współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, które zostało powołane, aby troszczyć się o życie religijne Polaków przebywających poza Ojczyzną, dlatego w przyszłą niedzielę przy współudziale Księży Chrystusowców i Sióstr Misjonarek podczas Mszy świętej o 12.30 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi O. Ignacego.

4. W sobotę, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

5. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy, w sobotę 24 stycznia o godzinie 16.00 we Farze odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. będziemy zbierać dobrowolne ofiary na Caritas Parafialną. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!

7. Po Mszy św. w zakrystii można zamówić intencje mszalne na najbliższy czas.

8. Zachęcamy do nabycia i lektury „Przewodnika Katolickiego”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Idziemy”.

9. Zapraszamy do naszej kawiarenki „Faraway” na dobrą herbatę, kawę i ciacho, która znajduje się w krużgankach od strony wieży fary.

W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolędą w tym odwiedzimy mieszkańców przy ulicy Plac Kolegiacki, Kozia, Gołębia, Świętosławska, Wszystkich Świętych, Mostowa. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej.

Intencje mszalne

Niedziela Chrztu Pańskiego

11.01.2026

6.00

Za Parafian

9.00

+Stanisław Turguła

9.00

+Wincenty Żyża w 23 rocz. śmierci ++Helena Żyża, Janusz i Janina Dolata

11.00

+Mirosława (f) Siedlecka 11 Msza Św. greg

11.00

+Krystyna Smyk – int. od rodziny Tyczyńskich

12.30

+Elżbieta Podstawa 11 Msza Św. greg

18.30

O uświęcenie Księdza Proboszcza na drodze kapłańskiej – od Żywego Różańca

Poniedziałek

12.01.2025

6.00

W int. Barbary prosząc wiarę, uzdrowienie i Boże błogosławieństwo dla niej i całej rodziny o żywą

8.00

+Elżbieta Podstawa 12 Msza Św. greg

12.30

+Ewa Czajka – int. od koleżanek i kolegów z wydziału chemii UAM – u, rocznika 1971

12.30

+Zbigniew Przybyło 13 Msza Św. greg.

18.30

+Mirosława (f) Siedlecka 12 Msza Św. greg

Wtorek

13.01.2025

6.00

W int. Barbary prosząc o żywą wiarę, uzdrowienie i Boże błogosławieństwo dla niej i całej rodziny

8.00

Za Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego w intencjach statutowych oraz wynagradzając Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy całego świata

12.30

+Mirosława (f) Siedlecka 13 Msza Św. greg

12.30

+Elżbieta Podstawa 13 Msza Św. greg

18.30

+Marianna Fabiś – w rocz. śmierci

18.30

W intencji członków Wspólnoty Warsztatów Biblijnych oraz naszych Duszpasterzy dziękując za Boże błog. oraz prosząc przez  wstawiennictwo MBNP o wszelkie potrzebne łaski w drodze do świętości

Środa

14.01.2025

6.00

+Elżbieta Podstawa 14 Msza Św. greg

8.00

+Jacek Kotowski w 10 rocz. śmierci oraz za zmarłych z rodziny

12.30

++Łucja, Anna, Teresa, Ludwika (f) oraz za zmarłych z rodziny

12.30

+Zbigniew Przybyło 15 Msza Św. greg.

18.30

+Mirosława (f) Siedlecka 14 Msza Św. greg

Czwartek

15.01.2025

6.00

W int. Barbary prosząc o żywą wiarę, uzdrowienie i Boże błogosławieństwo dla niej i całej rodziny

8.00

+Mirosława (f) Siedlecka 15 Msza Św. greg

8.00

+Elżbieta Podstawa 15 Msza Św. greg

12.30

+Zbigniew Przybyło 16 Msza Św. greg.

18.30

+Karol Szkaradkiewicz w 2 rocz. śmierci prosząc o zbawienie wieczne

Piątek

16.01.2025

6.00

+Mirosława (f) Siedlecka 16 Msza Św. greg

8.00

+Zbigniew Przybyło 17 Msza Św. greg.

12.30

+Jerzy Michalak prosząc o zbawienie wieczne – int. od brata z rodziną

12.30

O potrzebne łaski, Boże błogosławieństwo i pomyślne zdanie egzaminów dla Sandry

18.30

+Elżbieta Podstawa 16 Msza Św. greg

Sobota

17.01.2025

Wspomnienie św. Antoniego, opata

6.00

+Zbigniew Przybyło 18 Msza Św. greg.

8.00

+Elżbieta Podstawa 17 Msza Św. greg

8.00

+Mirosława (f) Siedlecka 17 Msza Św. greg

12.45

W intencji Mariusza Reszelewskiego

18.30

W intencji Dariusza prosząc o uzdrowienie wzroku oraz o opiekę Matki Bożej

2 Niedziela

Zwykła

18.01.2025

6.00

Za Parafian

9.00

+Mirosława (f) Siedlecka 18 Msza Św. greg

9.00

+Zbigniew Przybyło 19  Msza Św. greg.

11.00

+Elżbieta Podstawa 18 Msza Św. greg

11.00

Za zmarłych dziadków i pradziadków z rodzin Mastalerzów, Chmieleckich i Grabskich

12.30

W intencji polskich emigrantów, ich rodzin oraz o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego

12.30

Prosząc o zdrowie, Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej dla całej rodziny

18.30

+Robert Jazina

Napisz swoją informację

Jeśli to będzie pytanie, postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak to możliwe.
Intencje mszalne proszę umawiać telefonicznie lub osobiście w biurze parafialnym.

Free Joomla templates by Ltheme