Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa | Archidiecezja Poznańska

Boże Narodzenie 25.12.2020r.

1. W Święta Bożego Narodzenia Msze św. odprawiamy jak w każdą niedzielę. Jedynie w I święto nie ma Mszy św. o godz. 6.00. Dzisiaj nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. W drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Tego dnia ofiary złożone podczas wszystkich Mszy św. będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i WT UAM oraz szkoły katolickie w Poznaniu.
3. W niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, a także przypada 102 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i Powstańców Wielkopolskich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny, a szczególnie Wielkopolski zostanie odprawiona o godz. 11.00.

4. Po Mszy św. w zakrystii można zamówić intencje mszalne na najbliższy czas.

5. Ponieważ w tym roku w okresie Bożego Narodzenia, ze względu na pandemię, nie odbędą się odwiedziny duszpasterskie w naszych domach, dlatego zapraszamy na Msze św. wieczorne w intencji mieszkańców naszej parafii w poszczególne dni według planu, który został wywieszony w gablocie i na stronie internetowej parafii farnej. W najbliższą środę modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 18.30 o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców ulicy Mostowej, Wszystkich Świętych i Za Bramką. Serdecznie zapraszamy.

6. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli posprzątać Bazylikę i zrobili dekoracje oraz żłóbek: siostrom Misjonarkom, ministrantom, Paniom i Panom oraz Parafialnemu Zespołowi Caritas. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi darami i groszem podzielili się z potrzebującymi i chorymi. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Niech słowa tegorocznego programu duszpasterskiego: „Wielka Tajemnica wiary” będą realizowane przez nas każdego dnia – poprzez coraz większy szacunek wobec tego wielkiego daru Boga-Stwórcy, jakim jest każdy napotykany przez nas człowiek.

Napisz swoją informację

Jeśli to będzie pytanie, postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak to możliwe.

Remont generalny

Remont generalny Fary Poznańskiej współfinansowany przez Unię Europejską (75%) z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz z dotacji Władz Miasta Poznania (13%)

ue zporr poznan
© 2021 Fara Poznańska

Free Joomla templates by L.THEME