Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa | Archidiecezja Poznańska

W ciszy

Tytuł tomiku wierszy Marii Ellnain-Wojtaszek "W ciszy" wprowadza czytelnika w sens i głębię istnienia człowieka. Każdy człowiek ma takie chwile w życiu kiedy robi rachunek sumienia. Nie wierzę, że są ludzie, którzy nigdy w życiu nie zastanawiają się - po co żyją?

Wiersze tego tomiku mogą umocnić wierzącego w przekonaniu, że Pan jest nadzieją naszą i nadzieją moją. Kiedy w obecnych czasach człowiekowi z każdej strony zagraża ateizacja, twórczość o tak głębokiej treści może być prowdziwym światłem, które wierzącemu rozszerza horyzonty, a niewierzącego zmusza do stawiania egzystencjalnych pytań. Poezja ta wskazuje najlepszy kierunek. Autorka podpowiada w utworze "Zaufać Panu": Bo każda chwila należy do Ciebie (...) zbiegi okoliczności też powstają w niebie. A jak wnikliwie i delikatnie ukazuje Autorka odczucia w utworze "W drodze do Pana". Każdy przyzna, że jesteśmy w drodze, a cały problem w tym, aby wybrać właściwy kierunek. Szczególnie bliski jest mi wiersz "Matka Boża z Poznańskiej Fary". Bo to też moja Matka, która pomaga i prowadzi.
ks. proboszcz Wojciech Wolniewicz
[ze wstępu do tomiku]

WSZYSTKIE WYDAWNICTWA SĄ CEGIEŁKAMI NA RZECZ FARY POZNAŃSKIEJ

Wróć do poprzedniej strony

Napisz swoją informację

Jeśli to będzie pytanie, postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak to możliwe.

Remont generalny

Remont generalny Fary Poznańskiej współfinansowany przez Unię Europejską (75%) z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz z dotacji Władz Miasta Poznania (13%)

ue zporr poznan
© 2021 Fara Poznańska

Free Joomla templates by L.THEME