20170509 Koncert PoznanSerdecznie zapraszamy na koncert Chóru Męskiego i Orkiestry Symfonicznej Uniwersytetu Notre Dame w sobotę 27 maja o godzinie 20:00 - w naszej Farze!

Chór Męski Uniwersytetu Notre Dame „GLEE CLUB” istnieje od 102 lat. W ciągu całego roku występuje na terenie Uniwersytetu i poza nim z licznymi koncertami. W czasie koncertów prezentowana jest muzyka wszystkich epok, sakralna i świecka. Dwa razy do roku Chór podróżuje po Stanach Zjednoczonych. Do tej pory koncerty mialy miejsce w ponad 40 z 50 stanów Ameryki. Chór występował wielokrotnie również w Europie (ostatnio w 2015 r.), w krajach Ameryki Południowej, Azji i Bliskiego Wschodu. Szczególnie zapisały się koncerty w Jerozolimie, Hongkongu, jak również w czasie pieszej pielgrzymki do Santiago di Compostella w 2013 r. W ostatnich dziesięciu latach zostały wydane nagrania Chóru na sześciu CD.

Orkiestra Symfoniczna Uniwersytetu Notre Dame (USA – stan Indiana) istnieje od 85 lat. Należą do niej studenci wielu wydziałów tej katolickiej uczelni. Trzy razy do roku Orkiestra Symfoniczna prezentuje koncerty muzyki poważnej z różnych epok w Sali Koncertowej Uniwersytetu. Orkiestra koncertowała również w Kaliforni, Florydzie, Kanadzie, Gwatemali, jak również w słynnej sali koncertowej Carnegie Hall w Nowym Jorku. W maju i czerwcu 2017 r. Orkiestra wystapi w 11 koncertach w Polsce, Niemczech i Czechach. Będzie to pierwsza podróż koncertowa po Europie.

Zespół podróżujacy w tym roku po Polsce, Niemczech i Czechach liczy 96 osób (chór – 46, orkiestra – 50).

Dyrygentem jest Pan Daniel Stowe.

Koncerty będą miały miejsce w nastepujących miastach:

  • Warszawa – Bazylika Św. Krzyża - środa, 24 maj – godz. 19.30
  • Poznań – Fara Poznańska - sobota, 27 maj – godz.20.00
  • Opalenica – Kościół Parafialny Św. Mateusza – niedziela, 28 maj – godz. 16.30
  • Magdeburg – 30 maj, Halle – 31 maj, Leipzich – 1 czerwiec, Drezden – 2 czerwiec
  • Praga – 4 czerwiec,
  • Wrocław – Kościół Akademicki Najśw. Imienia Jezus – pon. 5 czerwiec – godz. 19.15
  • Zakopane – Kościół Parafialny Najśw. Rodziny - środa, 7 czerwiec – godz. 19.00
  • Kraków (Nowa Huta) – Arka Pana – czwartek, 8 czerwiec – godz. 19.00

Poza tym Chór będzie śpiewał w czasie Mszy świętej o godz. 10-ej w Katedrze Poznańskiej w Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego, 28 czerwca, i w kościele Najświętszego Zbawiciela (Kostel Nejsvětějšího Salvátora) w Niedzielę Zesłania Ducha Świetego, o godz. 20-ej, 4 czerwca, w Pradze.

Napisz do nas!

Jeśli masz pytanie, postaramy się odpowiedzieć możliwie szybko.