1. Od 1 września obowiązuje w naszej bazylice taki porządek nabożeństw:
w niedzielę i święta Msze św. o godz. 6.00, 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00;
w dni powszednie Msze św. o godz. 6.00 (w środę dodatkowo o 7.30), 8.00, 12.30 (w sobotę o godz. 12.45) i 19.00;
Spowiedź św. w dni powszednie 6.30 – 19.30
oraz w niedzielę 10.00 – 11.00 i 18.00 – 19.00.
2. Nabożeństwa:
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa godz. 7.00 i 18.30;
Koronka do Miłosierdzia Bożego – codziennie o godz. 8.30 – kaplica;
Różaniec – codziennie o godz. 18.30 – kaplica (środa 18.00).

3. Kalendarz liturgiczny:
poniedziałek – św. Augustyna;
wtorek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela;
piątek – bł. Bronisławy – jest to 78 rocznica wybuchu II wojny światowej;
niedziela – św. Grzegorza Wielkiego – w tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. bp Grzegorz Balcerek. Drogiemu Solenizantowi życzymy, pamiętając w modlitwie, wszelkich potrzebnych łask Bożych, zdrowia i dużo radości.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:
Msza św. wynagradzająca Bożemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 8.00;
Spowiedź św. dla dzieci w piątek od godz. 17.00 i Komunia św. o godz. 17.30. Pierwszoklasistom podczas niedzielnej Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy przybory szkolne. Podany zostanie ramowy program przygotowania dzieci do I. Komunii św.
Młodzież przychodzi do spowiedzi św. o godz. 18.30 i na Mszę św. o 19.00.
W sobotę po Mszy św. o 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w kaplicy Wieczystej Adoracji prowadzone przez wspólnotę żywego Różańca.
W tym tygodniu udajemy się do naszych chorych.

5. Katechezy dla narzeczonych rozpoczynają się w sobotę o godz. 11.00 w salce nad Cafe Misja.

6. Organizujemy wyjazdy: 2 września na „Lednicę Seniora” i 10 września na koronację obrazu Matki Bożej Literackiej w Buku. Zapisy w zakrystii.

7. Zapraszamy do udziału w codziennych koncertach organowych we Farze o godz. 12.15, natomiast w czwartek o godz. 20.00 odbywają się Staromiejskie Koncerty Organowe.

8. Cech Cukierników i Piekarzy zaprasza na uroczyste obchody Święta Chleba w sobotę na Mszę św. o godz. 11.00, a później na Stary Rynek.

9. Po Mszy św. w zakrystii można zamówić intencje mszalne na najbliższy czas.

10. Zachęcamy do nabycia i lektury „Przewodnika Katolickiego”, „Gościa Niedzielnego” i „Idziemy”.

Intencje mszalne

 

Niedziela Zwykła 27.08.2017

6.00

Za parafian

9.00

W intencji Efemii i Józefa w rocznicę ślubu prosząc o potrzebne łaski
i błogosławieństwo Boże na kolejne lata wspólnego życia

9.00

W intencji Wspólnoty Żywego Różańca prosząc o potrzebne łaski dla żyjących
i o radość wieczną dla zmarłych

11.00

+Kacper, Anna, Antoni Muszyńscy

11.00

W intencji Dawida o Boże błogosławieństwo u początku nowego roku szkolnego - od rodziców chrzestnych

12.30

+Ks. Kanonik Ignacy Rapior- od Zofii, Wojciecha Leszczyków + 4 chrzty

19.00

Prosząc o potrzebne łaski dla Karoliny, Marcina, Toli Michalskich oraz Anny, Kamila, Igi Starczewskich- od mamy Aliny

 

Poniedziałek 28.08.2017

6.00

Dziękczynna za wszelkie łaski dla Heleny i z prośbą o błogosławieństwo Boże

8.00

+Janina, Bolesław, Dorota Koźlarek

19.00

W intencji Piotra w dniu urodzin, prosząc o  potrzebne dary Ducha Świętego i potrzebne łaski

19.00

W intencji dziękczynnej w rodzinie Torzeckich i Kuźmów dziękując Bogu za otrzymane łaski prosząc o dalsze oraz radość wieczną dla zmarłych
z rodzin

 

Wtorek 29.08.2017

6.00

W intencji Aleksandry i Leszka Myszczaków w 1. rocznicę ślubu

8.00

+Sylwester Krajewski w 27. rocznicę śmierci

19.00

+Władysław Dalczyński- od żony
i od dzieci Violi i Anny z rodzinami

 

Środa 30.08.2017

6.00

O błogosławieństwo Boże dla Juliusza

7.30

+Maria, Eryk, Jan, Aleksander Drożdżyńscy

8.00

+Radosław Maliński

19.00

+Władysława(ona) Sic

 

Czwartek 31.08.2017

6.00

 

8.00

Dziękczynna za łaskę zdrowia Elżbiety

19.00

+Aleksandra Kujawa, Kamil Hybowski

19.00

+Michał Kruszona w 62. rocznicę śmierci

 

Piątek 01.09.2017

6.00

+Maria- gregorianka

8.00

W intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata

12.30

+Czesław Andrzejewski

19.00

+Pijanowski Lech w 5. rocznicę śmierci, zmarli z rodzin Pijanowskich
i Cegielskich

19.00

+Marek Puk w 3. rocznicę śmierci

 

Sobota 02.09.2017

6.00

+Maria- gregorianka

8.00

Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi

i świętokradztwa, którymi to Serce

jest obrażane

11.00

Cech cukierników i piekarzy

12.45

+Urszula Bogucka w 3. rocznicę śmierci- od córek + 3 chrzty

14.45

W intencji nowożeńców Anny i Adama

16.00

W intencji nowożeńców Agaty
i Łukasza

19.00

O Boże błogosławieństwo dla rodziny oraz o dar Nieba dla zmarłych
z rodziny Przylepa

19.00

+Stefan, Jadwiga Masłowska- od dzieci z rodzinami

 

Niedziela zwykła 03.09.2017

6.00

+Piotr Brukiewicz

9.00

+Marcianna, Franciszek Kardaś, Marek, Hubert

9.00

+Maria- gregorianka

11.00

+Andrzej Szmyt w 23. rocznicę śmierci

11.00

+Zmarli z poznańskich wspólnot Wiara i Światło oraz o potrzebne łaski dla obecnych członków wspólnoty

12.30

O potrzebne łaski dla Jakuba
w 1. rocznicę urodzin oraz z prośbą
o Boże błogosławieństwo dla rodziców
i rodziców chrzestnych + chrzest

12.30

+Jadwiga w 16. rocznicę śmierci, Franciszek

12.30

+Maria, Edward Hałas, Regina Nowak

17.00

+Ks. Kanonik Ignacy Rapior-
od Beaty, Zbyszka Matelskich
z Zaniemyśla

19.00

+Zbigniew Bejma- od koleżanek
i kolegów z Polfa- GSK w Poznaniu