1. Nabożeństwa:
    Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa g. 7.00 i 18.30
    Nabożeństwa różańcowe:
    dni powszednie – godz. 8.30 i 18.30;
      w środę - godz. 18.00;
      dzieci przychodzą we wtorek i czwartek – godz. 17.30.
  2. Kalendarz liturgiczny:
    poniedziałek – św. Teresy od Jezusa;
      wtorek – św. Jadwigi Śląskiej;
      środa – św. Ignacego Antiocheńskiego;
      czwartek – św. Łukasza;
      sobota – św. Jana Kantego – swoje imieniny obchodzi ks. prof. kan. Jan Szpet. Drogiemu Solenizantowi życzymy wiele Bożego błogosławieństwa i wsparcia Świętego Patrona.
  3. Ks. Piotr Ostański zaprasza na pierwsze po wakacjach „Warsztaty biblijne” we wtorek po wieczornej Mszy św. do sali nad zakrystią. Temat spotkania: „Biblia o fałszywych prorokach. Część 2”.
  4. Kurs śpiewu gregoriańskiego rozpoczyna się w sobotę 27.10. o godz. 9.00 w sali nad zakrystią.
  5. Zostały wyłożone kartki na „wymienianki”. Można je składać w skarbonie przy ołtarzu Matki Bożej, w zakrystii lub w biurze parafialnym.
  6. Zapraszamy do udziału w sobotnich koncertach organowych w naszej
    Farze o godz. 12.15.
  7. Po Mszy św. w zakrystii można zamówić intencje mszalne na najbliższy czas.
  8. Za tydzień po Mszy św. będziemy zbierać ofiary na Misje. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  9. Zachęcamy do nabycia i lektury „Przewodnika Katolickiego”, „Gościa  Niedzielnego” i „Idziemy”.

Intencje mszalne

XXVII Niedziela Zwykła

14.10.2018

Dzień Papieski

6.00

+Bogdan, Maria, Józef Siller

9.00

+Hanna Kaczmarek- gregorianka

9.00

+Irena Konewka- od siostry

11.00

W podziękowaniu za obronę pracy doktorskiej Urszuli

11.00

+Marian Kucharski

12.30

O miłosierdzie Boże, które jest większe od Bożej sprawiedliwości i łaskę zabawienia dla Sabiny

12.30

+Wiktoria, Antoni Prykowie, Edward Pietruszyński, Paweł Pruszyński i zmarli z rodziny

12.30

+Maria Szkudlarek, Przemysław Szkudlarek

17.00

+Ks. kanonik Stanisław Walkowiak, Łucja Stefaniak

17.00

+Stanisław Marek 20 rocznica śmierci, Marian Marek

19.00

+Kazimiera, Kazimierz Adamczak- od syna, synowej i wnuczką Agnieszką z mężem

19.00

+Tadeusz Konieczka

Poniedziałek

15.10.2018

Św. Teresa

od Jezusa

6.00

za parafian

8.00

+Hanna Kaczmarek- gregorianka

11.00

Msza pogrzebowa:

+Jolanta Paciejewska

12.30

+Teresa Dominiak

12.30

+Stanisław, Maria, Andrzej, Jadwiga, Zbigniew i zmarli z rodziny

19.00

+Mirosława (k) Stasiak, Jan  Maryniak 8 rocznica śmierci- od rodziny Ziółkiewicz, Stasiak, Traczyk, Miłobędzkich

19.00

+Józef Rusak w rocznicę śmierci, Pelagia, Stanisława(K), Ryszard

 i zmarli z rodziny

Wtorek

16.10.2018

Św. Jadwigi Śląskiej

6.00

W intencji 45 rocznicy urodzin Parysa prosząc o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Niego i całej rodziny

8.00

+Hanna Kaczmarek- gregorianka

12.30

+Zofia, Leon Stoccy

19.00

+Hanna Wieczorek

19.00

+Irena Michałek 2 rocznica śmierci- od córki Marzeny

Środa

17.10.2018

Św. Ignacy Antiocheński

6.00

 

7.30

+Wiesława, Jan, Ludomira(K), Leon, Stanisława i zmarli z rodzin Smolewskich i Chełmikowskich

8.00

+Hanna Kaczmarek- gregorianka

8.00

+Kazimierz Tobolski

12.30

W intencji Elżbiety z okazji 70 rocznicy urodzin dziękuję za wszelkie otrzymane łaski i prosi o dalsze zwłaszcza wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy

19.00

+Ryszard Piwowarczyk

Czwartek

18.10.2018

Św. Łukasz Ewangelista

6.00

 

8.00

+Hanna Kaczmarek- gregorianka

8.00

+Aleksander, Jolanta Paciejewscy i zmarli z rodzin Paciejewskich i Posieczków

12.30

+Mirosław, Zenon Borowiak

19.00

Jadwiga Mędrek, Alicja Kurpińska, Danuta Polaszek, Stanisław Nadolski- od koleżanek z działu technologii Polfa

19.00

W intencji Stefanii i Franciszka Walkowiak w 60 rocznicę ślubu dziękują za wszelkie otrzymane łaski i proszą o dalsze i opiekę Matki Bożej

Piątek

19.10.2018

6.00

+Hanna Kaczmarek- gregorianka

8.00

+Alojzy Sala- od Iwony, Dariusza z rodziną z Gołębowic, Maria, Stanisław Hałat z Piotrowic

12.30

+Krystyna Konwicka I rocznica śmierci – od rodziny

12.30

Z podziękowaniem za wszystkie otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę Bożą dla Helen, synów i radość wieczną dla Kazimierza

19.00

W intencji Danuty z podziękowaniem za łaski Boże i prosząc o łaskę zdrowia

Sobota

20.10.2018

Św. Jana Kantego

6.00

 

8.00

+Ludwik Waiss

8.00

+Stefan i Jadwiga Masłowscy

12.45

+Filip Szczepaniak

12.45

+Hanna Kaczmarek- gregorianka

17.00

W intencji Anny i Przemysława dziękują Bogu za wszelkie otrzymane łaski i proszą o dalsze błogosławieństwo Boże

19.00

+Włodzimierz Zalewski – od Urszuli z dziećmi i wnukami

19.00

+Stanisław, Władysław, Marianna, Krystyna

19.00

W intencji Jakuba z okazji 18 urodzin prosząc dla  Niego o potrzebne dary Ducha Św., potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy

XXIX Niedziela

Zwykła

21.10.2018

6.00

+Hanna Kaczmarek- gregorianka

9.00

+Leonard Schulz

9.00

+Tadeusz 4 rocznica śmierci

11.00

Z wdzięcznością Bogu za dar życia Grażyny za 60 pracowitych lat wypełnionych fachową troską i odpowiedzialnością za drugiego człowieka i z prośbą o wszystkie potrzebne łaski

11.00

+Józefa(k) Czajka 5 rocznica śmierci

12.30

W intencji Czesława i Elżbiety w 57 rocznicę ślubu dziękują za otrzymane łaski i proszą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej

12.30

+Aleksandra(K), Jolenta(K)-

 od rodziny

12.30

W  intencji Laury z okazji 1 rocznicy urodzin prosząc dla Niej i jej rodziny o potrzebne dary i błogosławieństwo Boże

17.00

+Monika, Władysław, Helena, Stanisław i zmarłych z rodziny i przyjaciół

17.00

+Urszula Bogucka- od córek

19.00

+Irena, Tadeusz Hajek i zmarli z rodzin Kulczyckich i  Hajek