1. Dzisiaj przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, również dzisiaj zapraszamy po wieczornej Mszy św. na koncert wielbienia w wykonaniu poznańskich muzyków z zespołu LUMEN.
2. Kalendarz liturgiczny:
  wtorek – św. Urszuli Ledóchowskiej patronki Archidiecezji;
  piątek – św. Justyna męczennika.
3. W najbliższy czwartek 31 maja Uroczystość Bożego Ciała nazywana w języku liturgicznym Uroczystością Ciała i Krwi Pańskiej. Centralna procesja eucharystyczna wyruszy w tym dniu po Mszy św. o godz. 10.00 z kościoła Bożego Ciała i przejdzie ulicami Garbary i Chwaliszewo na Ostrów Tumski do Katedry. 
 
4. W Boże Ciało w naszym kościele Msze św. według porządku niedzielnego. Nie będzie jedynie Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30. Zewnętrznym świadectwem naszej wiary i świętowania niech będzie udekorowanie domów i mieszkań. 
5. Tradycyjnie przez oktawę Bożego Ciała będziemy odprawiać Mszę św. wieczorną z nieszporami o godz. 18.30. Pierwsze Nieszpory w środę o 18.00, a po nich Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
6. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca:
  Spowiedź św. dla dzieci w piątek od godz. 17.00 i Komunia św. o godz. 17.30.
  Młodzież przychodzi do spowiedzi św. o godz. 18.30 i na Mszę św. o godz. 19.00.
  Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 8.30.
  Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 8.30 w kaplicy Adoracji prowadzone przez wspólnotę Żywego Różańca. 
  W piątek udajemy się do naszych chorych.
7. W sobotę o godz. 17.30 odbędzie się we farze koncert barokowy w ramach wydarzenia „Kościoły nocą”. Serdecznie zapraszamy. 
8. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I wczesnej Komunii św.
9. Nabożeństwa majowe i czerwcowe w naszej bazylice:
  w niedzielę o godz. 18.30;
  w dni powszednie o godz. 8.30 i 18.30.
10. Po Mszy św. w zakrystii można zamówić intencje mszalne na najbliższy czas.
11. W przyszłą niedzielę swoje imieniny obchodził będzie ks. Leszek Paszkiewicz. Drogiemu Solenizantowi życzymy wszelkich łask Bożych i wiele radości z posługi w naszej wspólnocie parafialnej.
12. Zachęcamy do nabycia i lektury „Przewodnika Katolickiego”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Idziemy”.

Intencje mszalne

 

Niedziela Najświętszej Trójcy 27.05.2018

6.00

+Kazimierz Kołodziejski- gregorianka

9.00

+Zofia Zygmunt 15 rocznica śmierci, Jan Zygmunt

9.00

W intencji Wspólnoty Żywego Różańca prosząc o potrzebne łaski dla żyjących i o radość wieczną dla zmarłych

9.00

W intencji Ludomiry i Anieli z okazji dnia Matki prosząc o potrzebne łaski i o radość wieczną dla Piotra i Zofii

11.00

+Adelajda, Stanisław Wieczorek, Magdalena Hanaka

11.00

+Radosław Maliński- gregorianka

12.30

Dziękując Bogu za dar kapłaństwa prosimy by światło Ducha Świętego oświecało drogę pasterzowania

ks. Piotra, aż do szczytu świętości

12.30

+Paweł Krzyżanek- gregorianka

12.30

W intencji Szymona z okazji 18 urodzin dziękuję Bogu za wszelkie otrzymane dary i prosi o dalsze zwłaszcza opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy

17.00

W podziękowaniu za sakrament małżeństwa Małgorzaty i Łukasza z prośbą o Boże błogosławieństwo dla nich i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy

19.00

+Janina, Bolesław, Dorota Koźlarek

20.00

Lumen- koncert

 

Poniedziałek 28.05.2018

6.00

+Paweł Krzyżanek- gregorianka

8.00

+Radosław Maliński- gregorianka

12.30

+Kazimierz Kołodziejski- gregorianka

12.30

+Alina Rokietnicka, Irena Kulczycka, Władysława Dembska

19.00

+Małgorzata Adamczyk- od rodziny

19.00

Dziękczynna w intencji rodzin Torzeckich i Kuźmów za wszystkie otrzymane łaski z prośbą o dalsze, a dla zmarłych o radość wieczną

 

Wtorek 29.05.2018

6.00

+Radosław Maliński- gregorianka

8.00

+Paweł Krzyżanek- gregorianka

12.30

+Kazimierz Kołodziejski- gregorianka

12.30

W intencji Mari z okazji 70 rocznicy urodzin dziękuje Bogu za wszelkie otrzymane łaski i prosi o dalsze zwłaszcza opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy

19.00

Dziękując Bogu za wszystkie otrzymane łaski dla Ks. Piotra Ostańskiego i członków warsztatów biblijnych prosząc o dalszą opiekę i dary Ducha Świętego za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy

19.00

Elżbieta i Andrzej dziękują za 42 lata życia małżeńskiego i proszą o dalsze łaski przez ręce Matki Bożej Nieustającej

 

Środa 30.05.2018

6.00

+Janina, Stefan Zborowscy i zmarli z rodziny Zborowskich

7.30

W intencji Wandy i Mieczysława prosząc dla nich o zdrowie z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo

8.00

+Radosław Maliński- gregorianka

8.00

O łaskę nieba i podziękowanie za dar życia Krystyny Mojskiej

12.30

+Kazimierz Kołodziejski- gregorianka

12.30

+Eugeniusz Pluciński- od córki Elżbiety i wnuczki Mileny

19.00

+Paweł Krzyżanek- gregorianka

 

Czwartek Boże Ciało 31.05.2018

6.00

W intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi

9.00

+Kazimierz Kołodziejski- gregorianka

9.00

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę dla Stanisława

15.00

W intencji nowożeńców: Aleksandra i Marcel

17.00

+Paweł Krzyżanek- gregorianka

19.00

+Elżbieta Sobocińska- Abram- od synów i córek

 

Piątek 01.06.2018

6.00

+Piotr Brukiewicz

8.00

+Henryk Walkowiak- gregorianka

8.00

W intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata

12.30

+Kazimierz Kołodziejski- gregorianka

12.30

+Waldemar ,Maria, Jan Adamczak, Eleonora, Teofil Chmiest, Irena, Marian Grzechowscy

19.00

O Boże błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej dla Rafała, Agnieszki, Marcina i Joanny

19.00

+Paweł Krzyżanek- gregorianka

 

Sobota 02.06.2018

6.00

+Henryk Walkowiak- gregorianka

8.00

+Kazimierz Kołodziejski- gregorianka

8.00

Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi

i świętokradztwa, którymi to Serce

jest obrażane

8.00

+Urszula Stanisławska- gregorianka

12.45

W intencji o błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi dla Julka z okazji I Komunii Świętej

12.45

+Paweł Krzyżanek- gregorianka

19.00

+Zbigniew Dominik- od pracowników tawerny greckiej Mykonow

19.00

+Waldemar ,Maria, Jan Adamczak, Eleonora, Teofil Chmiest, Irena, Marian Grzechowscy

 

Niedziela Zwykła 03.06.2018

6.00

+Kazimierz Kołodziejski- gregorianka

9.00

+Henryk Walkowiak- gregorianka

9.00

+Elżbieta, Michała Golińscy, Kazimiera Sala

11.00

+Zofia, Marek Jakubowscy- od córki Ewy z mężem i wnukiem Dominikiem

11.00

+Paweł Krzyżanek- gregorianka

12.30

+Stefania, Józef, Leokadia, Józef

12.30

+Waldemar ,Maria, Jan Adamczak, Eleonora, Teofil Chmiest, Irena, Marian Grzechowscy

12.30

+Urszula Stanisławska- gregorianka

17.00

+Brigida Sobolewska

17.00

+Włodzimierz Kaczmarek- od szwagierki Krystyny z rodziną

19.00

+Aleksandra

 

Napisz do nas!

Jeśli masz pytanie, postaramy się odpowiedzieć możliwie szybko.