1. Kalendarz Liturgiczny:
poniedziałek – NMP Matki Kościoła.
czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
sobota – św. Filipa Nereusza.
niedziela – Trójcy Przenajświętszej. 
2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 i 15.00 dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii św.
3. Nabożeństwa majowe w naszej bazylice:
  w niedzielę o godz. 18.30;
  w dni powszednie o godz. 8.30 i 18.30;
4. Osoby, które chcą czytać na Mszach św. w przyszłą niedzielę, mogą się zgłosić w zakrystii.
5. Zapraszamy na Warsztaty Biblijne we wtorek po wieczornej Mszy św. Temat spotkania: „Jak według Biblii przygotować się na czas starości” (cz. 1).
6. W sobotę o godz. 10.00 Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki udzieli w Katedrze święceń kapłańskich diakonom naszego seminarium. Wśród nowo wyświęconych będzie diakon Łukasz Glazer, który odbywał w naszej parafii praktykę katechetyczną. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
7. W dniach od 23 – 26 maja na ulicach naszego miasta odbywać się będzie misja „Thalita cum”, czyli zaproszenie do spotkania z Panem Jezusem, które każdego wieczoru będzie się kończyć we farze udziałem we Mszy św. i wspólnej modlitwie.
8. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na koncert wielbienia w wykonaniu poznańskich muzyków z zespołu LUMEN.
9. Po Mszy św. w zakrystii można zamówić intencje mszalne na najbliższy czas.
10. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę na Świętą Górę do Gostynia dla dzieci z rodzicami w sobotę 9 czerwca; można zapisywać się w zakrystii lub w biurze parafialnym. Cena 20 zł.
11. Parafia farna organizuje spotkanie rodzinne dla małżeństw w
      dniach 15 – 17 czerwca w Zaborówcu. Szczegółowe informacje i program
      spotkania można uzyskać w zakrystii.
12. Zachęcamy do nabycia i lektury „Przewodnika Katolickiego”, „Gościa   
    Niedzielnego” oraz „Idziemy”.
13. Maj jest miesiącem, w którym nasi księża obchodzą rocznice święceń kapłańskich:
23 maja ks. Mateusz Misiak – 29 rocznicę święceń;
24 maja ks. Maciej Kweiser – 6 rocznicę święceń;
24 maja ks. Jacek Sujkowski – 44 rocznicę święceń; 
24 maja ks. Jan Szpet – 45 rocznicę święceń, 
25 maja ks. Leszek Paszkiewicz 27 rocznicę święceń
26 maja ks. Piotr Ostański – 41 rocznicę święceń, 
28 maja ks. Paweł Wygralak – 34 rocznicę święceń.
28 maja ks. Jacek Hadryś – 31 rocznicę święceń.
30 maja ks. Jan Reszelewski – 43 rocznicę święceń
Pamiętajmy o Nich w modlitwie!!!

Intencje mszalne

 

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 20.05.2018

6.00

+Kazimierz Kołodziejski- gregorianka

9.00

W intencji tych którzy stracili życie w walkach o niepodległość dawnych i polskich kresów południowo- wschodnich oraz o błogosławieństwo Boże dla Członków Towarzystwa Miłośników Lwowa w Poznaniu

9.00

+Radosław Maliński- gregorianka

9.00

+Ludwik Weiss

11.00

I Komunia Święta

12.30

O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Marysi, Michała, Zuzi, Jędrka, Toli

12.30

+Włodzimierz Kołakowski 6 rocznica śmierci – od żony, syna i rodziny

12.30

Z okazji 50-lecia matury w X LO w Poznaniu podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo na dalsze lata życia dla Klasy XI D, nauczycieli i wychowawczyni Bożeny Kierończyk, a dla zmarłych profesorów i koleżanek: Haliny Kacprzak i Hanny Kłos o radość wieczną.

15.00

I Komunia Święta- wczesna

17.00

W rocznicę ślubu Anity i Tomasza prosząc dla nich o potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy na kolejne dni wspólnego życia

17.00

+Paweł Krzyżanek- gregorianka

19.00

W intencji diakonów Piotra, Szymona, Amadeusza, Jana, Jakuba, Filipa, Jakuba i Marcina dziękując za wszelkie otrzymane łaski, z prośbą o potrzebne dary Ducha Świętego, wierność Chrystusowi i łaskę wytrwania w powołaniu

 

Poniedziałek 21.05.2018

6.00

+Kazimierz Kołodziejski- gregorianka

7.00

+Marek Idziński- od kolegów i koleżanek córki z Wydziału Finansowego Urzędu Miasta Poznania

8.00

+Radosław Maliński- gregorianka

12.30

+rodziców Helena, Grzegorz Polców

17.30

+Zofia Szymczyk

19.00

+Maria Kolasa

19.00

+Paweł Krzyżanek- gregorianka

 

Wtorek 22.05.2018

6.00

+Kazimierz Kołodziejski- gregorianka

8.00

+Radosław Maliński- gregorianka

12.30

+Czesław, Franciszka(ona), Teodor

12.30

+Ks. Józef Nowaczyński w 77 rocznicę święceń kapłańskich oraz + Zygmunt Kliks w 90 rocznicę śmierci

17.30

O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla rodziny Tomczak i zmarłych z rodziny Lisków i Tomczaków

19.00

Za dusze w czyśćcu cierpiące

19.00

+Paweł Krzyżanek- gregorianka

 

Środa 23.05.2018

6.00

+Kazimierz Kołodziejski- gregorianka

7.30

+Paweł Krzyżanek- gregorianka

8.00

+Radosław Maliński- gregorianka

8.00

O wypełnienie się woli Bożej w życiu Agnieszki i mamy Alicji i wewnętrzne uzdrowienie całej rodziny

12.30

+Eleonora Skrzypczak- od kuzynki Aleksandry z rodziną

17.30

+Zofia Fiedosiuk w rocznicę śmierci

19.00

+Urszula, Waldemar Węclikowie

20.00

Ewangelizacja Miasta

 

Czwartek 24.05.2018

6.00

+Kazimierz Kołodziejski- gregorianka

8.00

+Radosław Maliński- gregorianka

8.00

+Paweł Pruszyński

12.30

+Halina Grelus, Andrzej Gogulski, Ewa Wesołek 1 rocznica śmierci, Stanisław Kaczmarek- od koleżanek i kolegów z Liceum Powstańców Wielkopolskich ze Środy Wielkopolskiej

17.30

W intencji Ewy prosząc o potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże z okazji urodzin oraz o radość wieczną dla Piotra

19.00

+Joanna, Franciszek Woelkowie

19.00

+Paweł Krzyżanek- gregorianka

20.00

Ewangelizacja miasta

 

Piątek 25.05.2018

6.00

W intencji siostry Magdaleny z okazji imienin prosząc dla niej o potrzebne łaski i dary Ducha Świętego

8.00

+Radosław Maliński- gregorianka

8.00

W intencji Moniki i Tomasza prosząc dla nich i ich dzieci o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo

12.30

+Kazimierz Kołodziejski- gregorianka

12.30

O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Joanny w dniu imienin

19.00

+Danuta Nagadowska- od córki Elżbiety z rodziną

19.00

+Paweł Krzyżanek- gregorianka

20.00

Ewangelizacja miasta

 

Sobota 26.05.2018

6.00

+Kazimierz Kołodziejski- gregorianka

8.00

+Radosław Maliński- gregorianka

8.00

+Jadwiga, Zbigniew

12.45

+Jadwiga, Franciszek Pepke, Józef, Tamara, Jerzy Tamscy

12.45

+Paweł Krzyżanek- gregorianka

19.00

Rezerwacja 50 rocznica ukończenia technikum

19.00

+Jadwiga Masłowska

20.00

Ewangelizacja miasta

 

Niedziela Najświętszej Trójcy 27.05.2018

6.00

+Kazimierz Kołodziejski- gregorianka

9.00

+Zofia Zygmunt 15 rocznica śmierci, Jan Zygmunt

9.00

W intencji Wspólnoty Żywego Różańca prosząc o potrzebne łaski dla żyjących i o radość wieczną dla zmarłych

9.00

W intencji Ludomiry i Anieli z okazji dnia Matki prosżąc o potrzebne łaski i o radość wieczną dla Piotra i Zofii

11.00

+Adelajda, Stanisław Wieczorek, Magdalena Hanaka

11.00

+Radosław Maliński- gregorianka

12.30

Dziękując Bogu za dar kapłaństwa prosimy by światło Ducha Świętego oświecało drogę pasterzowania ks. Piotra, aż do szczytu świętości

12.30

+Paweł Krzyżanek- gregorianka

12.30

W intencji Szymona z okazji 18 urodzin dziękuję Bogu za wszelkie otrzymane dary i prosi o dalsze zwłaszcza opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy

17.00

W podziękowaniu za sakrament małżeństwa Małgorzaty i Łukasza z prośbą o Boże błogosławieństwo dla nich i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy

19.00

+Janina, Bolesław, Dorota Koźlarek

20.00

Lumen- koncert