Facebook

W roku 2013 zaplanowane są następujące działania Towarzystwa:

STAROMIEJSKIE KONCERTY ORGANOWE / lipiec, sierpnień
W czwartkowe letnie wieczory rozbrzmiewają w Farze arcydzieła muzyki organowej i kameralnej w wykonaniu słynnych polskich i zagranicznych organistów, laureatów konkursów organowych, profesorów i wyróżniających się studentów. W tym roku wystąpią: Krzysztof Latała, Witold Zalewski,  Adam Klarecki, Roman Perucki i Maria Perucka, Paulina Pokorny, Antoni Pokora,  Daniel Zaretsky (Rosja), Sebastian Küchler-Blessing (Niemcy), Mona Rozdestvenskyte (Rosja) oraz Sławomir Kamiński. Projekt jest dofinansowany ze środków Miasta Poznania i Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

WARKOCZ MAGDALENY 15. festyn farny / 21 lipca
Tradycyjna impreza odbywająca się od kilkunastu lat na Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania w związku z odpustem św. Marii Magdaleny. Festyn przyciąga na Stare Miasto wielu Poznaniaków i turystów. Dla gości przygotowany jest szereg atrakcji. Konkursy ze wspaniałymi nagrodami, m. in. konkurs na najdłuższy warkocz i najdłuższe zadęcie w piszczałkę organową. Szereg quizów i zabaw dla dzieci. Loteria, w której nagrodami są m. in. pielgrzymki do Rzymu. Przez cały dzień można też zwiedzać Farę od piwnic aż po poddasze, zaglądając we wszelkie zakamarki i podziwiając najstarsze farne skarby.

MUZY KAPITULARZA / od maja do października
Koncerty kameralne w pięknym barokowym pomieszczeniu kapitularza cieszą się dużym zainteresowaniem od momentu dokonania renowacji tej niezwykłej sali na emporze. Po rocznej przerwie cykl powraca – tym razem popularyzując głównie muzykę wykonywaną na instrumentach historycznych. Zagrają: kwartet Musicarius, studenci i wykładowcy Zakładu Instrumentów Historycznych Akademii Muzycznej w Poznaniu, Poznański Chór Kameralny pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego.

W ŁAGODNYM POWIEWIE / III festiwal muzyki organowej i kameralnej
20 września - 1 października
W ramach festiwalu odbędzie się pięć koncertów: w koncercie inaugurującym wystąpi międzynarodowa orkiestra MUSICA HUMANA, specjalizująca się w wykonawstwie muzyki klasycznej na instrumentach historycznych. W recitalach organowych zaprezentują się: prof. FRANZ DANKSAGMULLER wybitny niemiecki organista, kompozytor i pedagog oraz JAROSŁAW TARNAWSKI jeden z najprężniej działających organistów polskich młodego pokolenia. Koncerty kameralne w Kapitularzu zagra wielkopolski zespół kameralistów dętych KAPELA FARNA, usłyszymy też zespół GLASS DUO z Gdańska grający na unikatowym instrumencie zwanym szklaną harfą lub anielskimi organami.

Napisz do nas!

Jeśli masz pytanie, postaramy się odpowiedzieć możliwie szybko.